Canliradyoyodinleme.Net - İyi Dinelemeler.

Trt Fm DinleTRT FM
TRT FM, Ankara Oran merkezli Türkçe karma müzik ağırlıklı yayın yapan ulusal bir radyo kanalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun popüler müzik ile Ankara, İstanbul ve İzmir stüdyolarında dönüşümlü olarak gerçekleştirerek programlarını yayınlayan radyo kanalıdır. Türkiye’nin en çok dinlenilen radyolarından biri olan TRT FM aynı zamanda Türkiye’nin en kaliteli radyosu olma özelliği ile dikkatleri çekmektedir. Müziğin yanı sıra spor, gündem ve hava durumu haberlerinin de bulunabileceği radyo kanalı, 81 il merkezin de ve tüm ilçelerde dinlenebilen tek radyo kanalı olup aynı zamanda 24 saat canlı yayın yapmaktadır.
 Türkiye adına birçok işe imza atmış ve yeni bir şeyler katmış olan TRT FM canlı, gümbür gümbür, neşeli, liste parçaları ve en çok istek alan tüm müzik parçaları ile müzik severlere hoş saatler yaşatmaktadır. Günümüzde, Türkiye’de ki bütün yayın kuruluşları arasında en büyük haber grubu oluşumuna sahip olan radyo kanalıdır. Trt fm dinleyicilerine, tüm gün 24 saat kesintisiz yayın yapmakta, birçok ilde ve ilçede yayını bulunan tek radyo kanalıdır.
Ankara'dan yayın yapan TRT FM, tüm illerde değişik frekanslar ile yayınına devam etmekte, 81 il ve ilçede hiç kesintisiz yayın yapmakta oldukça fazla dinleyici kitlesine sahiptir. Birçok konuda Türkiye’ye iyi bir itibar kazandırmış,  radyo dinleyicileri için her şeyi düşünmüş müziğin yanında merak edilen tüm konular ile ilgili haberleri de yayın akışı içerisine eklemiştir. Birçok kişinin sıkılmadan sürekli takip ettiği bu radyo kanalı Türkiye'nin gururu olmaya devam etmekte ve kalitesinden hiçbir dönem ödün vermeden yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu yani devlet bünyesinde yayın yapan TRT FM’in diğer bir adı da TRT Radyo 2 olarak bilinmektedir.
                TRT FM Türkiye’nin en kaliteli radyo kanalı olarak görülmektedir.  Yurt genelinde tüm il ve ilçelereden rahatlıkla dinlenmektedir. Ankara, İzmir ve İstanbul stüdyolarından canlı olarak yayınlanan programları sevilerek dinlenmektedir. Gece Yolculuğu ve Geceden Sabaha TRT FM’in sevilen yapımlarındandır. Hafta içi her sabah saat 7:00’da başlayıp 10:00’da biten Memleket Uyanıyor isimli program dinleyicilerini yeni güne mutlu bir şekilde hazırlamaktadır. Ondan Sonra, Müzik Arenası, İstasyon İzmir, Tam Bu Saat, Stüdyo Tempo ve Pusulasız Gemi radyonun diğer programlarıdır. Ondan Sonra programının sunucusu Ayfer Durak, TRT FM dinleyenleri tarafından beğeni ile takip edilmektedir. Funda Koray, Zafer Akçay ve Fatma Turgay gibi sevilen diğer spikerlerin de ortak olan en büyük özellikleri düzgün ve akıcı bir şekilde Türkçe’yi kullanmaktır.
                Günümüzde yerel ve ulusal pek çok radyo kanalının bulunmasına rağmen açık ara en fazla tercih edilen kanal olarak görülen TRT FM hem her yerden dinlenebilmesi, hem de seviyeli yayınları ile dinleyenlerinin gönlünde taht kurmuştur.

0 yorum :

Slow Radyolar
Pop Radyolar